چرا تراکتور اصرار دارد از ترکیه مربی بگیرد؟
 • 1396/10/27 14:30
 • 26215
استدلالی نا مشخص، پشت سیاست مدیران باشگاه

چرا تراکتور اصرار دارد از ترکیه مربی بگیرد؟

ظاهرا مسئولین باشگاه اصرار دارند به هر قیمتی شده نیمکت تیم خود را از کشور همسایه ببندند، مشخص نیست کدام استدلالی پشت این سیاست مسئولین باشگاه نهفته که از دنیزلی به "اورسون یانال" و شاید دیگر گزینه های هموطن آنها می رسند.

به گزارش زیتون، در این سالها همواره فوتبال به عنوان ورزشی بوده که مرزهای جغرافیایی را حذف و در تمام جهان طرفداران زیادی را جذب خودش کرده است. در ورزش فوتبال دیگر ملیت و رنگ پوست و نژاد و دیگر مسائل اهمیت ندارد و این تنها تعصب و کارآمدی بازیکنان و مربیاناست که نقش ایفا می کند.

اما در فوتبال ایران شرایط به گونه ای دیگر رقم می خورد. در این سالهای گذشته از زمانی که مربی کروات مثل بگوویچ در فوتبال ایران خوش درخشید، اکثر تیم ها به مربیان کروات روی آوردند و یا پس از درخشش ادینیو و جانواریو در فوتبال ایران، بازیکنان برزیلی دست چندم پایشان به ایران باز شد که اکثرا هم ناموفق بودند.

شاید تعجب بر انگیز ترین قسمت ماجرا، اصرار به جایگزین کردن مربی یا بازیکن از ملیت بازیکن جدا شده و یا مد نظر جذب است. همین چند فصل پیش بود که پس از درخشش دوس سانتوس برزیلی در قلب خط دفاعی تراکتورسازی و جداییش از این تیم در نقل و انتقالات، مسئولین تیم کاردوسو، هموطن این بازیکن را جذب کردند که هیچگاه نتوانست جای او را پر کند.

اکنون هم شرایط به گونه ای دیگر برای تراکتور رقم می خورد. در شرایطی که پس از قطعی شدن جدایی گلمحمدی از این تیم، مسئولین باشگاه به فکر مذاکره با دنیزلی افتادند. هرچند با توجه به کارنامه این مربی سرشناس ترک و شناختی که از فوتبال ایران دارد می تواند گزینه مناسب باشد اما قسمت عجیب ماجرا مربوط به جایی می شود که پس از حرف و حدیث های مطرح شده در رابطه به احتمال عدم ثبت قرارداد با دنیزلی، نام مربیان ترک دیگری مطرح می شود.

ظاهرا مسئولین باشگاه اصرار دارند به هر قیمتی شده نیمکت تیم خود را از کشور همسایه ببندند. مشخص نیست کدام استدلالی پشت این سیاست مسئولین باشگاه نهفته که از دنیزلی به "اورسون یانال" و شاید دیگر گزینه های هموطن آنها می رسند.

هر چند قرابت زبانی و حتی فرهنگی و دینی می تواند مسئله حائز اهمیت در خرید بازیکن و یا قرارداد با سرمربی باشد اما بدون تردید تخصص و توانمندی مهمتر از گزینه ای دیگر در ورزش خواهد بود. چه بسا مربیان داخلی زیادی باشند که موفق تر از گمنام ها و حتی نامدارهای خارجی عمل کنند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • ali
  پاسخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۶:۳۱
  سائلام که غیر از قهرمانی با بورسا هیچ موفقیت دیگه ای نداشته ارسون یانال هم بعد قهرمانی با فنر آخرین بار دوبار هدایت ترابزون رو گرفته و هر دو بار هم افتضاح نتیجه گرفته و اخراج شده و الان بی تیم هستش بهترین مربی ییلماز وورال هستش که سابقه مربیگری توی اکثر تیم های ترکیه ای داره و تیم های ترکیه ای هر موقع به مشکل میخورن این مربی رو برای نجات تیم میارن یعنی تجربه مربیگری توی همچین شرایطی که تراختور داره رو داره توی 11 بازی میتونه بهترین نتیجه رو بگیره هر مربی دیگه ای بیاد قبول نمیکنه که توی این مدت کم بتونه کار بزرگی انجام بده
  11 + 8 -
 • اا
  پاسخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۷:۰۵
  مربی داخلی کدومشون در حد یانال یا دنیزلی هستن یه مثال بزن ۱۰ سال پرسپولیس دست داخلی ها بود جز سه تا نمیشدن یه مربی خوب خارجی آوردن ۳ساله مدعیه قهرمانین چرت نگو
  48 + 0 -
  • محمد رضا
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۰۲:۳۹
   دوست عزیز قضیه پرسپولیس فرق میکنه اشتباه نکنیم پرسپولیسو برانکو قهرمان نمیکنه
   بلکه ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کار هستند
   توشدی دااا
   :-)
   2 + 0 -
 • بی نام
  پاسخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۷:۰۸
  خب شما یک نفر رو معرفی کنین, البته به جز گزینه های دم دستی بعد ما با ایشون مذاکره کنیم خب
  40 + 1 -
 • این مز
  پاسخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۲۰:۳۷
  این مطلب زیتون مغرضانه به نظر میرسه .کدام مربی داخلی بهتره؟ اگه بهتر بود که دردانه های پایتخت از مربی خارجی استفاده نمیکردن/خیلی ها چشم دیدن تراختور رو ندارن و این متن زیتون هم اینطور بنظر میرسه
  1 + 0 -
 • تراختور کبیر
  پاسخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۲۱:۳۲
  اول دنیزلی بعد یانال. بعد سایر گزینه های خارجی. البته لزومی هم نداره حتما از تورکیه باشه مهم تجربه و دانش فنی و سوابق مناسب سرمربی هست
  0 + 0 -
 • عشق فقط تراختور
  پاسخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۲۱:۳۴
  فوتبال ایران بیشتر از اینکه فنی باشه احساسی هست یعنی مسائل روحی و روانی و ایجاد انگیزه و غیره شاید بیشتر از مسائل فنی تاثیرگذار باشه
  0 + 0 -
 • Kupal63
  پاسخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۰۱:۳۵
  مربی‌های تورکیش از ایرانیها خیلی دانش بالایی دارن
  2 + 0 -
 • سیدعلی تیراختور قهرمان
  پاسخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۳:۴۰
  ببینید اول اینکه شما زیادی حساسین رو این قضیه که اصلا همچین حساسیتی از طرف شما نسبت به این قضیه احساس نمیشود البته قرابت زبانی رو خوب اومدین چون یه مربی ترک به خوبی میتونه احساس مارو نسبت به تیممون درک کنه. سوم اینکه مربیان داخلی رو هم داریم میبینیم و نیازی به تعریف و آنالیز و بازخوانی رزومه آنها نیست. امیدوارم تیراختور با مربی بهتری بتواند به روزهای درخور نام خود برگردد.
  1 + 0 -
نظر شما
 • 9
 • 0
 • 7
 •  
 •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.