جذب کمک های مردمی با افزایش اعتماد عمومی/مبارزه علمی با فقر، از اولویت های  اصلی کمیته امداد است
  • 1396/12/13 11:42
  • 26464
مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی، در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان؛

جذب کمک های مردمی با افزایش اعتماد عمومی/مبارزه علمی با فقر، از اولویت های اصلی کمیته امداد است

کلامی گفت: اعلام هزینه ها و شفاف سازی در کمیته امداد، از رویکرد های دیگر این کمیته است، به طوری که تراز مالی و هزینه های کمیته امداد، در دو نوبت کاملا در اختیار رسانه های مختلف قرار گرفته است.

به گزارش زیتون، کلامی، مدیر کل کمیته امدا امام خمینی(ره)، در دیدار با حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان، با اشاره به 14 اسفند، سالروز تشکیل کمیته امداد، به دستور امام خمینی(ره)، اظهار داشت:  شکر گزار خداوند هستیم، چراکه در کشوری زندگی می کنیم و در نظامی فعالیت می کنیم که در راس آن، ولی فقیهی عادل و آگاه قرار دارد.

وی گفت: جهت دهی همسو با مسئولین مختلف و افزایش اعتماد عمومی، با روی کار آمدن پرویز فتاح، شتاب بیشتری گرفته است، چراکه زمانی می توانیم موفق باشیم و کمک های مردمی را جذب کنیم که اعتماد عمومی مردم را به دست بیاوریم.

وی با اشاره به شفافیت سازی در کمیته امداد گفت:  اعلام هزینه ها و شفاف سازی در کمیته امداد، از رویکرد های دیگر این کمیته است، به طوری که تراز مالی و هزینه های کمیته امداد، در 2 نوبت  کاملا در اختیار رسانه های مختلف قرار گرفته است.

 وی افزود: اشتغال و خود کفایی، دو رویکرد اصلی کمیته امداد می باشد که در اولویت برنامه ریزی مسئولان این نهاد، قرار گرفته است، توزیع خدماتی مانند پوشاک یا لوازم منزل و خوراکی،  یک بخش از اولویت کاری این کمیته را تشکیل می دهد، حرکت به سمت خودکفایی محض، از رویکردهای اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) است.

وی با بیان اینکه، آموزش مشاغل مختلف، در کمیته امداد انجام می شود، تصریح کرد:  حدود 4200نفر از مددجویان کیته امداد با آموزش های لازم، خودکفا شده اند که حدااقل در امد انان، در حدود 930هزار تومان، می باشد.

وی بیان کرد:  توجه به رویکردهای نوین اشتغال، آموزش مشاغل برای ترویج کار و تلاش و کمک به خودکفایی مددجویان، از جمله برنامه هایی است که در این کمیته در اولویت قرار داده شده و به سرانجام رسیده است.

وی با اشاره به تلاش هایی که در حوزه زنان و بانوان مددجو انجام گرفته است، خاطر نشان کرد: آموزش مشاغل ویژه بانوان سرپرست خانوار، باتوجه به رویکرد به سمت اشتغال زایی زنان، صورت می گیرد. چراکه بانوان، بخشی از افراد تحت پوشش و مددجوی این کمیته را تشکیل می دهند.

کلامی، افزود:  در راستای ترویج بانکداری اسلامی،  بنای کارمان بر این است که، با جایگزین کردن قرض الحسنه به جای کمک های بلاعوض، چرخ تولید و اقتصاد در کشور به حرکت در آید. ، کمیته امداد با ساخت روزانه دو باب خانه برای افراد محروم و بازسازی و تعمیر 16 هزار باب منزل برای افراد نیاز مند،  در بحث مسکن افراد تحت پوشش این کمیته، اقداماتی را نیز انجام داده است.

وی با اشاره به توجه ویزه به ازدواج افراد نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد، یادآور شد: تسهیلات مختلفی را از طریق صندوق امداد، در اختیار جوانان تحت پوشش این کمیته، قراد می دهیم و برای دختران در حال ازدواج نیز، وسایل ضروری با عنوان جهیزیه را در قالب چندین سری، فراهم نموده ایم، در کنار فراهم کردن لوازم مورد نیاز برای ازدواج، توجه به اشتغال این جوانان نیز، از اولویت های اصلی مدیران کمیته امداد، می باشد.

مدیر کل کمیته امداد، با تاکید بر ضرورت مبارزه با فقر، یاد آور شد: تلاش برای افزایش شاخص های اجتماعی و مبارزه با فقر به صورت علمی، از دیگر برنامه های این کمیته، است، زیرا دشمن در آشوب های اخیر، تلاش کرد افراد فقیر و نیاز مند را در مقابل نظام اسلامی قرار دهد ولی به لطف خدا، با افتخار می گوییم که هیچ یک از دستگیر شدگان در اغتشاشات اخیر، از مددجویان و افراد تحت پوشش کمیته امداد نبودند.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  

زیتون آماده دریافت نظرات،اخبار و تحلیل های مخاطبین جهت انعکاس می باشد.